اقتصادی

آتش‌سوزی مخازن یک واحد پالایش میعانات نفتی در آشتیان

آتشسوزی | آشتیان | پالایش

آفتاب‌‌نیوز :

از بامداد امروز مخازن نفتا در یک واحد پالایش میعانات نفتی و هیدروکربنی در شهرک صنعتی آشتیان دچار آتش‌سوزی شد که بعد از ۵ ساعت تلاش ۱۲ تیم آتش نشانی، حریق کنترل و عملیات خنک سازی و کنترلی همچنان ادامه دارد. 

این درحالیست که نیرو‌های امدادی از همان ابتدای کار وارد عمل شدند و در عملیات اطفای حریق تیم‌های آتش‌نشانی شهرداری‌های اراک، دلیجان، فرمهین، ساوه، آشتیان و پالایشگاه شازند در کنار تیم‌های آتش‌نشانی شهرک‌های صنعتی حضور داشتند.

به دنبال وقوع چنین حادثه‌ای، “فرزاد مخلص‌الائمه” استاندار مرکزی از ابتدای حادثه در واحد هشدار سریع اداره کل مدیریت بحران حاضر و ضمن انجام هماهنگی‌های مورد نیاز، دستورات لازم جهت تسریع در عملیات اطفای حریق را صادر کرد.

“بهنام نظری” معاون سیاسی، امنیتی استاندار و “امید محترمی” مدیرکل مدیریت بحران استان مرکزی نیز در محل حادثه حضور یافتند و ضمن تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با حضور کلیه اعضا در محل، تصمیمات لازم گرفته شد. 

به منظور اطفای حریق و کمک به جلوگیری از حادثه در این آتش سوزی در این واحد پالایش میعانات نفتی و هیدورکربنی در شهرک صنعتی آشتیان، در مجموع ۲۵ تیم امدادی، انتظامی و عملیاتی از دستگاه‌های مختلف ستاد مدیریت بحران در میدان نقش‌آفرینی داشتند.

 براساس اعلام از سوی مسئولان در استان مرکزی علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.